Przedszkolaki sprzątają

Dzieci z naszego Przedszkola, jak co roku  włączyły się do akcji "Sprzątanie Świata". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. ,,Pszczółki’' obejrzały film edukacyjny pt. ,,Rady na odpady’.

Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Przedszkolaki  z zainteresowaniem  brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadawane pytania, wkładały śmieci do przygotowanych kolorowych worków. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwali wychowawcy, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków. Zanim ruszyliśmy w teren
wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Zapełnione worki włożyły do kontenerów. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

zs_bosewo@dlugosiodlo.pl