Wychowanie przez sztukę w przedszkolu

Dzieci z naszego przedszkola w październiku obejrzały film na dużym ekranie ,,Mała Stopa”. Była to zabawna i wciągająca opowieść o śnieżnych ludziach zamieszkujących Himalaje.

W listopadzie uczestniczyły w spotkaniu z muzykiem, na którym mogły usłyszeć brzmienie mało znanych instrumentów: saz, okaryna, ligawka, fletnia pana, banjo, bałałajka.

Były również w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży gdzie obejrzały spektakl teatralny pt. ,,Kaczor Kwak i Szewc Kopytko". Spektakl dostarczył dzieciom wiele wesołych i przyjemnych wrażeń. Po przedstawieniu przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia wieży teatru skąd mogły podziwiać panoramę miasta Łomży. Niemniej atrakcyjnym punktem wycieczki był pobyt w sali zabaw ,,Magiczny Świat'', gdzie dzieci mogły zapomnieć się w tym, co lubią najbardziej... zabawie.

zs_bosewo@dlugosiodlo.pl